
Концерт в Плевен на певицата Михаела Филева е дългоочакваната новина за феновете й. Музика и емоции ще избухнат в едно в Galaxy Bowling Club на 9 февруари 2019 г. Събитието е част от специалната програма, с която предпочитаният плевенски клуб отбелязва своя 10-ти рожден ден.
Михаела Филева е родена на 15 май 1991 г. във Велико Търново. Кариерата ѝ започва през 2011 г., след като участва в телевизионното музикално риалити „X factor“, откъдето набира популярност. Следващата година става един от топ артистите на музикалния лейбъл „Монте Мюзик“, в който неин музикален продуцент е Графа.
Изминалата 2018 г. беше изключително успешна за нея, както сама сподели в социалните мрежи. „По-щастлива и споделена не съм се чувствала, пътувах много, посетих 10 държави, бях на 10 концерта на любими изпълнители и банди, вторият ми албум е факт, купих дом на майка си, а поводите да се срещаме с вас бяха над 90… за 365 дни. Благодаря ви за обичта, благодаря за споделените моменти, чувствам се благословена, че ви има и сме заедно“, коментира тя и пожела на феновете си и на себе си още по-вълнуваща 2019-а година.
И тя започна с големи предизвикателства за нея. Михаела Филева е новото лице в журито на телевизионното предаване „Гласът на България“, което стартира съвсем скоро. Паралелно с това се готви и за първия си голям самостоятелен концерт в Зала 1 на НДК, който ще е на 18 април. Повече за важните събития сподели в специално интервю за Plevendnes чаровната поппевица.
– Предстои Ви гостуване в Плевен в Galaxy Bowling Club. Какво да очакват феновете Ви?
– Доста се вълнувам за това участие! В програмата съм включила някои от най-очакваните парчета, които хората искат да чуят. Ще бъде интересно – приготвили сме изненада. Надявам се да има много хора, с които да споделим музиката си.
– Чудесно! Убедена съм, че клубът ще бъде пълен. А кога за последно бяхте в Плевен?
– Преди няколко години, по мои спомени. През миналата 2018 г изобщо нямах възможност да дойда.
– Значи има да наваксвате.
– Точно така.
– Годината започна много добре за Вас. Вие сте новият член в телевизионния формат „Гласът на България“. Разкажете повече за това ново предизвикателство.
– За първа година ще имам удоволствието да бъда един от треньорите в „Гласът на България“. Предизвикателство е за мен, въпреки че преди няколко години имах честта да бъда част от панела на журито на „България търси талант“. Сега предаването е само за музиканти, така че ще е още по-вълнуващо. Този сезон има много нови неща в регламента – ще има блок бутони, с които треньорите ще можем да се блокираме взаимно, когато някой от нас иска да се бори за някой от участниците на сцената, а друг не е съгласен. Има и други много интересни и динамични неща в регламента, които ще променят усещането на зрителите за предаването. И в крайна сметка голямата цел ще е да се намери най-талантливият глас на България.
– За Вас специално кое ще бъде водещо при оценяването? Какво очаквате да чуете?
– Първото нещо, което ще търся, е разпознаваем тембър, защото това е едно от най-ценните качества за един музикален артист. Когато те чуят по радиото, трябва да няма никакво съмнение, че това си ти. Второто, което ще ме интересува – то може би е най-важното, участниците да бъдат много музикални – да има ритмично пеене, да бъде вярно. Това е необходимото и достатъчно условие, за да продължа да търся и други неща. Иначе когато се обърна и когато имам възможност да работя с артистите, ще се боря за тези, които имат силен характер и личност, защото освен талантът и разпознаваемият тембър, се изискват много труд и постоянство, за да може не само да победиш във формата – това не е най-важното, а за да може това да бъде началото на един много интересен музикален път на нов артист.
– До каква степен е важна визията за един артист?
– В това предаване това е най-маловажното. В „Гласът на България“ значение има единствено гласът.
– За вас какво е успехът? Има една теза, че всеки трябва да има своите 10 000 часа сериозна работа, за да успее в дадена област. Ако тази подготовка липсва, успехът дори да дойде, е нетраен. На много млади хора в подобни формати успехът им се случва внезапно. До колко той може да бъде траен и да го задържат?
– Точно затова казвам, че характерът понякога е по-важен дори от таланта. Този тип предавания ти дават възможност всяка вечер ти да бъдеш в домовете на много българи и те да се запознаят с теб като артист, като личност – с копнежите ти, с желанията ти, с нещата, с които искаш да се занимаваш. Това е много, много голям трамплин за творец, който има характер и постоянство. Обаче вие сте много прави в това, че ако ти не си готов и не си наясно със себе си, а попаднеш в подобно предаване, тогава е много трудно този трамплин да бъде използван правилно.
– Как дойде успехът за Вас? Това Ваша мечта ли беше?
– Работата, която имам, за мен безспорно е успех. Усещането за успех се съизмерва с това в края на деня човек да си даде сметка, че прави това, което обича, и да бъде щастлив, че то се случва, без значение от слава и финансови облаги. У много хора в България концепцията за успех е много объркана, защото те залагат преди всичко на последните две неща, които споменах. Аз се чувствам успешна тогава, когато успявам да съм удовлетворена, да съм щастлива, въпреки натоварените графици, въпреки малкото време за близките ми хора и семейството ми.
– Вие се радвате на огромна любов от страна на феновете си. Голяма част от тях са тийнейджъри, които по правило са склонни да подражават на идолите си. Смятате ли, че всеки артист е редно да си дава сметка за посланията, които излъчва с творчеството и визията си?
– Няма значение дали аудиторията, която слуша музиката ти, е тийнейджърска, или не. Също така няма значение дали си музикант, или се занимаваш с друг тип изкуство. При всички случаи творците не бива да забравят, че те са пример за всички хора, които възприемат тяхното изкуство. Да, действително подрастващите нямат развито критично мислене, но изкуството влияе и на всички останали. Според мен е абсолютно излишно самоцелно да се изтъква кой творец какви послания отправя. Най-ценното нещо е личният пример. Без да обясняваш много, просто трябва да вършиш нещата такива, каквито искаш да ги виждаш у хората около себе си. Аз осъзнавам тази отговорност и винаги се стремя да постъпвам според своите възгледи, но това може да е много субективно. Затова е важно другите да кажат как изглеждат обективно нещата отстрани.
– Ежедневието Ви е много натоварено, макар че отстрани може да не изглежда така. По колко часа средно работите на денонощие?
– Мога да Ви кажа по колко часа спя, защото истината е, че с нашата професия човек няма работно време, което е строго фиксирано – понякога ми се налага да лягам в 4 часа през нощта след клубен концерт, а понякога ставам в 4 часа сутринта, за да стигна до снимки или друг ангажимент. Времето за сън винаги е много малко, а цялото ми останало време всъщност е посветено на музиката.
– Как се зареждате през деня? Обръщате ли внимание на храненето, на спорта?
– Абсолютно винаги съм отделяла много време за спорт. От ученическите ми години така се стекоха нещата, че спортът стана част от живота ми. Старая се да не пропускам времето за себе си и за тялото си. Много е важно човек да полага грижи за физическото си тяло, за да може съзнанието му да функционира добре. Когато съм в натоварени периоди, в които сънят ми е малко, а умората много, изключвам от менюто си месо, защото енергията, която е необходима на тялото да го преработи, е почти равна на енергията, която месото дава. Затова се опитвам да се храня с калорични неща – зеленчуци, плодове и други неща, които дават повече енергия. Сега съм в такъв период – подготвям голям концерт, имам танцови репетиции, репетиции с групата, отделно имам ежедневни пътувания, свързани с ангажименти. Физически това е много изморително, затова полагам усилия тялото ми да се чувства максимално добре.
– Разкажете повече за този голям концерт, който подготвяте.
– Той ще се случи на 18 април в Зала 1 на НДК. Това е първият ми голям самостоятелен концерт в зала. Много се вълнувам!
– Желая Ви успех и вдъхновение за нови проекти!
– Много благодаря!