Плевенчанката Жулиета Ленкова втора на Балканското по мотоциклетизъм

TOP NUTS

Общо 96 пилоти от 6 държави – Турция, Гърция, Македония, Сърбия, Румъния и България, участваха във втория кръг от Европейския шампионат по Супер Мото в класовете SM Junior и S3 и Европейския шампионат по мотоциклетизъм на писта. Много оспорвани бяха състезанията от четвъртия кръг от Балканския шампионат по мотоциклетизъм на писта и втория кръг на Европейския шампионат по Супер Мото. Красен Кънчев (България, с БМВ) стигна до успеха в Superbike, след като поведе колоната още от старта. Димитър Митов финишира зад него с БМВ, а на трето място за награждаване се качи Пламен Бонев също с БМВ. В клас SSP (Supersport) Александър Георгиев направи много силно каране, но една обиколка преди края допусна грешка и падна. Румънецът Йонел Паскота се възползва от тази грешка на Георгиев и спечели състезанието. Паскота направи и най- бързата обиколка в квалификацията (1:35:996 минути). Бойко Божинов грабна среброто, а бронза взе Пламен Димитров. При скутерите победител стана Алекс Иванов, след него втори остана Боян Петров, а за третата позиция успя да се пребори Димитър Христов. В клас SP125 Милен Георгиев с Априля спечели състезанието много убедително. Плевенчанката Жулиета Ленкова с Априля остана втора, трети финишира Здравко Маринов също с Априля. В клас F600 победата грабна Красимир Михайлов с Кавазаки. На второ място се класира Тодор Меченски с Ямаха. Андреас Психогиос от Гърция пък зае третото място с Ямаха. В клас F1000, Атанас Нейчев успя да поведе колоната още в началото и не изпусна лидерската си позиция до края. Михайл Атанасов остана втори, а трети финишира Свободан Ивцевски от Македония. В Европейския шампионат по Супер Мото зрителите станаха свидетели на атрактивна и оспорвана надпреварва между състезателите. Победител в клас SM65+SM85 е Кан Ончу от Турция с КТМ, втората позиция зае Николай Малинов с КТМ, а трети остана Виктор Нейчев с КТМ. Благодарение на точките от двата манша, Дениз Ончу се класира трети. В клас SM OPEN Александър Георгиев с КТМ се изкачи на най-високото стъпало. Янко Ташев с ТМ остана на втората позиция, трети финишира Борислав Стойменов с КТМ. Хакан Халми от България с КТМ спечили клас S3. Алекс Димитров с КТМ се нареди втори,а трети остана Янислав Стойнов с КТМ. В отборното класиране, България спечели отборните титли във втория кръг на европейския шампионат по Супер Мото и в четвъртия на балканското първенство по мотоциклетизъм на писта. Източник: dariknews.bg Снимка: dariknews.bg