Плевенчанин спечели международен турнир по Street Workout в Германия

giftspro.bg

На 14 януари в град Wetzlar, Германия се проведе международен турнир по Street Workout организиран от BAR WARRIOR. Представяйки България в дисциплината „Freestyle“ – Мирослав Маринов / на 17 год./ от гр.Плевен спечели първо място от над 10 участника. В дисциплината Street Lifting Стелян Калчев /21год./ също от Плевен се класира на 7-мо място. Момчетата живеят и учат в Испания. Запалват се по този тип спорт през 2015 година. През изминалата година сформират в Бургос, Испания свой клуб „Gravedad Cero“/“Нулева гравитация“/. Официално клуба е одобрен от Испанската асоциация по Street Workout и Спортна гимнастика през декември 2016 г. Не разполагат със спонсори и със лични средства до колкото могат се справят със положението. В клуба членуват около 10 човека. Участвали са в състезания в Англия, Испания и Германия. В Испания на регионално състезание миналата година Стелян се класира 1-ви, на Националното първенство заема 2-ро място, а на Световното състезание проведено в град Виго ,Испания става отново 1-ви във своята дисциплина. Още един член на клуба, Иван Сан Мартин се явява също на всичките три състезания, като печели във всяко от тях 1-во място в дисциплина „Напрежение“. Предстоят им още състезания. Пожелаваме им успех, и още много отличия във спорта. Информацията ни беше предоставен от Мина Луис Матос-Бързашка.