Срещата на писателката Неда Антонова с читатели и почитатели, която се състоя на 1 декември 2017 г в зала „Плевен“ на Областната администрация, е провокирала преиздаването на романа й „Войната свърши в четвъртък“, информира за Plevendnes.com тя. Тогава аудиторията изяви желание книгата да бъде преиздадена, тъй като тиражът й отдавна е изчерпан. „Благодаря на родния Плевен отново и от сърце!“, сподели Неда Антонова.
Романът не само разказва за Плевенската епопея от 1877 г., но и вълнува, образова и създава незабравими образи. Само след броени дни той ще е на пазара, благодарение на издателя Румен Леонидов. Първото издание е през 1979 г., когато авторката е на 35 години, но до днес то звучи силно и вълнуващо с прекрасния й стил, грабващия сюжет и пророческата си актуалност. Издателят добавя: “Можем само да се чудим защо прозренията в тази творба не са предизвикали очаквания вой на някогашните вечно бдящи литературни цербери. Неда Антонова възпроизвежда не само премълчавани дотогава, а и доскоро факти, но въвежда читателите в разтърсващи съзнанието ни подробности: поредицата от недалновидни военни решения на руския Генщаб, безкрайните боричкания за превъзходство между висшите руски чинове, безволието на Александър II, императора, който е под непрекъснат контрол на своя брат – великия княз Николай Николаевич.
Тук с изненада ще научим нещо, което не го пише в учебниците ни по история – почти през цялото време на войната руският цар е бил близо до войниците си, живял е на освободената българска територия, а не е седял удобно на престола си в Петербург. И най-важното – пред нас като на филм оживява главният герой – ген. Скобелев, забележителен мъж с поразяващ ум на военен талант, непризнат дотогава, както и сложният характер на достойния му противник – Осман паша, провел образцово защитата на Плевен, до идването на ген. Тотлебен, подложил града на тотална блокада. Там започва и завършва войната.“