Клуб по бойни изкуства „Петромакс“ се представи отлично на Световното първенство по годжу-рю

TOP NUTS

Двама състезатели от Клуба по бойни изкуства „Петромакс“ се представиха отлично на Световното първенство по годжу-рю, информират от Клуба. Това са Виктория Росева, ученичка в 12-ти клас на СУ „Иван Вазов“, която е помощник-инструктор при начинаещите групи в Клуба, и Максим Христов, ученик в СУ „Георги Бенковски“ със спорт карате. Състезателите печелят 2 титли – шампионска и вицешампионска в дисциплина кумите индивидуално.

Виктория Росева стана вицешампион в категория до 55 кг при девойките до 21-годишна възраст. В първата си среща тя играе с представителка на Украйна и побеждава с резултат 3 на 0. Втората среща на дванадесетокласничката в СОУ „Иван Вазов“ е със състезателка от Беларус, като резултатът е 5 на 2 за плевенчанката. На финала обаче тя пада от представителка на румънския национален отбор с резултат от 1 на 0.

Максим Христов от Клуба по бойни изкуства „Петромакс“ стана шампион в категория над 55 кг при деца, младша възраст. Той играе 4 срещи, като надиграва опонентите си от Южна Африка с 9 на 0, от Италия с 3 на 0 и на финал от Румъния с 6 на 0.

Двамата състезатели са на плевенския клуб са част от Националния отбор на България, който от 43-ма състезатели и се класира на 3-то място в крайното комплексно класиране по медали.

В Световно първенство по карате в стил годжу-рю в Букурещ, Румъния, участват 1000 състезатели от 37 държави.

Преди седмица, на 9 септември, възпитаници на КБИ „Петромакс“ участваха и в Международния карате турнир Купа „Дръстър“ в Силистра. Общо около 140 състезатели по карате от 11 карате клуба мериха сили на турнира. Максим Христов взе златен медал в категория над 40 кг, като надигра опоненти от Турция и Румъния. Ивет Горанова стана шампион в категория „open“. Мария-Магдалена Петрова завоюва вицешампионско място в същата категория „оpen“ (клубен финал), а Симеон Нинчев се класира на второ място в категория до 35 кг при децата, редени 2007 г. Златен медал спечели Цветослав Босилков при джуниорите до 63 кг.

Ивет Горанова ще участва в поредния силен Международен карате турнир „Истанбул Опън“ 2017, информират още от Клуба. Състезанието ще се проведе от 22-ри до 24 септември и е от веригата „Серия А“ – носи точки за класиране за Олимпийските игри в Токио през 2020 година.