Ивет Горанова от КБИ “Петромакс“ играе за финалното злато на Световното първенство по карате в Тенерифе

giftspro.bg

Ивет Горанова, възпитаничака на плевенския Клуб по бойни изкуства „Петромакс“, се изправя срещу Нелтинг Кимбърли от Люксембург във финална битка за златния медал днес, 27 октомври. Двубоят е част от Световното първенство по карате в Тенерифе, Испания, на което Горанова жъне ярки победи като участничка в Националния отбор на България. От Българската национална федерация карате не пестят суперлативи за доказаната състезателка и заявяват, че тя отвори нова бляскава страница в историята на българското карате, след като петте й последователни победи я доведоха до финал на Световното първенство по карате за кадети, юниори, девойки и младежи до 21 г. Европейската ни шампионка за 2017 г Ивет Горанова победи последователно в своята категория (59 кг) представителки на Испания (1:0), Унгария (4:2), Франция (5:4), Мексико (4:2) и Англия (3:0).

Снимка: Българска национална федерация карате