Бизнесът подаде ръка на учениците от ПГ по механоелектротехника в Плевен още в началото на учебната година

logiscool-pleven

Бизнесът подаде ръка на учениците от ПГ по механоелектротехника в Плевен още в началото на учебната 2018/2019 година. Представители на фирмите „ЧЕЗ Разпределение България“, „АС – ДС” ООД, „ВАПТЕХ” ЕООД, „Метални конструкции – Плевен” бяха специални гости на тържеството за старта на учебния процес. В празнична обстановка, в приятно подредения, украсен и озвучен училищен двор към учениците и екипа на училището бяха отправени сърдечни пожелания да следват мечтите си, да бъдат креативни, да са шарени и иновативни. И да не се страхуват, че грешат, защото с опит се постигат добри резултати, и разбира се, да изучават професиите, които са сред най-престижните днес.

Гимназията получи подкрепа от дошлите специално за тържеството представители на РУО – Плевен, и родители. В духа на каузата на училището представител на Ученическия съвет, от позицията на опита, даде ценни съвети на новите ученици. Изви се и българско хоро, а по традиция директорът на училището инж. Цветелина Стойкова плисна менче с вода и покани учениците по класните стаи.

Присъствието на представители на бизнеса в ПГМЕТ е традиция, но тази учебна година то е особено важно, защото първите ученици в дуална форма на обучение започват работа в реална работна среда. Веднага след тържествената част започна и деловата – поредната партньорска среща по дуалното образование.

За ползите, перспективите и очакванията си поговориха представителите на всички страни в проекта – ръководството на училището в лицето на инж. Цветелина Стойкова, директор на ПГМЕТ и национален експерт по дуално обучение, зам.-директорът Емил Тодоров и координаторът Ирина Людиева, преподаватели, представители на бизнеса, експерти по професионално образование и административно-правно обслужване в РУО – Плевен, в лицето на Цв. Тончева и Св. Анзърова, родители.

Категорично беше заявена волята на партньорите за възстановяване на прекъснатите връзки между образованието и бизнеса, което е от полза за всички. Бизнесът има нужда от подготвени кадри и дуалното образование е най-подходящият вариант за тяхното обучение и реализация, категорични са всички страни.

Беше подчертано, че все повече фирми заявяват желанието си да участват в подготовката на учениците по различни професии. Независимо, че първата фаза на проект ДОМИНО приключва, МОН поема своите ангажименти по отношение на организацията и финансирането на дуалното обучение. В ПГ по механоелектротехника в Плевен и през тази учебна година са приети ученици в дуална форма на обучение по специалността „Машини и системи с ЦПУ“ и това се превръща в основен приоритет на училището.

kuker-bg.com
TOP NUTS

ОСТАВИ КОМЕНТАР