5 златни, 8 сребърни и 13 бронзови медала завоюваха състезатели на КБИ „Петромакс“ от 7-та Международна карате купа „Алеко“

TOP NUTS

5 златни, 8 сребърни и 13 бронзови медала завоюваха състезатели на Клуба по спортни изкуства „Петромакс“ от 7-та Международна карате купа „Алеко“, която се проведе на 11 май 2019 в гр. Свищов. Събитието е от редовния спортно-състезателен календар на Българската национална федерация карате (БНФК).

В турнира участваха над 480 състезатели от 25 карате клуба от България и Румъния. КБИ “Петромакс” се представи с 31 състезателя от Спортно училище “Георги Бенковски” Плевен и от спортните групи в ж.к. „Сторгозия“ в гр. Плевен, от основното доджо в зала „Спартак“ и от град София. Те завоюваха 5 златни, 8 сребърни и 13 бронзови медала.

При мъжете и жените Изабел Кръстева и Йордан Борисов грабнаха златните отличия. При юношите Евгени Йорданов спечели бронзов медал в дисциплината ката, Румен Бунев се окичи със сребърния медал при дисциплина кумите в категория над 68 кг, Борислава Кирилова отстъпи пред румънка в категория +53 кг и взе бронзов медал.

При кадетите отлично представяне и златен медал извоюва Максим Христов в категория +63 кг кумите, а сребърен медал спечели Любослава Литкова в категория +47 кг кумите. Добре играха и малките възпитаници на клуба: Рая Хинкова, Пламен Цветанов, Василен Илиев, Веселин Борисов и Доротея Йоткова завоюваха бронзови медали в категория +40 кг кумите.

Два златни медала спечелиха и най-малките състезатели от спортната група в ж.к. „Сторгозия“: Александър Стоянов в дисциплина макивара (под 7 г.) и Павел Петков в същата дисциплина (под 8 г.) Сребърни медали взеха Мартин Кънчев – макивара (до 7 години) и Георги Зопов – макивара (до 8 години). Две сребърни отличия завоюваха Кремена Кънчева в дисциплините кумите +30 кг и макивара (до 9 г).
С бронзови медали се прибраха Георги Николов – макивара (до 7 г), Станислав Станчев макивара, Александър Димитров макивара (до 8 г.), Донислав Христов – кумите, +35 кг, Борислава Зопова – макивара (до 7 г.)

От групата в „Спартак“ чудесно се представи Магдалена Даковска, която спечели два бронзови медала в дисциплините кумите – категория до 35 кг, и макивара (до 9-годишни). Сестра й, Ивена Даковска, мери сили в дисциплини ката и кумите, Иво Янчев – в кумите. Бронзов медал спечели Даная Братухчева – кумите, до 30 кг. Трети места вземаха Филип Кошерски и Георги Пелов в дисциплината макивара. Дебют с два сребърни медала в дисциплините кумите +25 кг и макивара (до 8 г.) направи за възпитаничката на КБИ ”Петромакс” София Никол Мирнова.

Треньорите на школата – Маргарит Попов и Деница Панталеева (треньори към СУ „Г. Бенковски“) и Ивайло Петков (КБИ „Петромакс“ – София), са удовлетворени от представянето на състезателите си, които придружиха на Международната купа „Алеко“. Следващото спортно-състезателно мероприятие с участие от КБИ „Петромакс“ ще е на 18 май 2019 в град Ловеч – Държавното първенство по джу джицу за 2019 год.