КБИ „Петромакс“ се класира 5-ти на Държавно първенство по карате за всички възрасти

TOP NUTS

КБИ „Петромакс“ се класира 5-ти на Държавно първенство по карате за всички възрасти, което се състоя на 6 и 7 април в София. Състезанието бе официално открито от вицепрезидента на Българската национална федерация карате и президент на Плевенската школа по бойни изкуства „Петромакс“ сенсей Русалин Русалинов. Първенството е мероприятие от редовния годишен спортно-състезателен календар за 2019 година на организаторите и домакини БНФКарате.

В крайното комплексно класиране по медали от състезанието на 1-во място се класира за СК „Никон“ – София, на 2-ро място е КК „Шурикен“, 3-ти е КК „Самурай“, 4-ти – КК „Ронин 11“ и 5-тото място е за Плевенската школа бойни изкуства „Петромакс“.

Състезателите на плевенския клуб, някои от които възпитаници на Спортно училище „Георги Бенковски“ със спорт карате към школата на „Петромакс“, бяха придружени от треньорите им от Спортното училище Маргарит Попов и Деница Панталеева.

Класиранията на каратистите от КБИ „Петромакс“ е следното:

1. Николай Минковски – 1-во място – деца 2007 год. над 52 кг.
2. Веселин Борисов – 1-во място – деца 2005 год. до 63 кг.
3. Максим Христов – 1-во място – кадети над 70 кг.
4. Веселина Веселинова – 1-во място ката – джуниори
5. Ивет Горанова – 1-во място ката индивидуално жени
– 1-во място кумите до 61 кг. жени
6. Ката отборно жени – 1-во място (Виктория Росева, Ивет Горанова, Габриела Горанова)
7. Кумите отборно жени – 1-во място (Ивет Горанова, Габриела Горанова, Виктория Росева, Изабел Кръстева)
22 Изабел Кръстева – кумите жени над 68 кг – 2-ро място
23 Ката отборно девойки – 2-ро място (Веселина Веселинова, Борислава Кирилова, Любослава Литкова)
24 Ката отборно мъже – 3-то място (Евгени Йорданов, Теодор Димитров, Маргарит Попов)

Следващият турнир по карате, в който ще участва КБИ „Петромакс“, е Националната карате купа „Алеко“. Състезанието ще се проведе в град Свищов на 11 май 2019 година за всички възрастови групи – събитие от редовния спортно-състезателен календар на БНФК за 2019 година.