Мартин Лазаров от СК по триатлон „Борислав Доков” се пребори за среброто от Държавното първенство

kuker-bg.com

Мартин Лазаров, състезател на СК по триатлон „Борислав Доков” – Плевен, се пребори за среброто от Държавното първенство по триатлон, което се проведе от 7 до 9 юли на язовир Николово край град Русе. Лазаров се класира втори във II-ра възрастова група (2004, 2005 г.), като премина трасе от 300 м плуване – 10 км колоездене – 2 км бягане на 9 юли. От клуба отчитат добро представяне и на по-малките участници в състезанието: Валентин Илиев, Борис Божанов, Станислав Тинчев, Валентин Кръстев и Владимир Валентинов. Ден по-рано състезатели на клуба спечелиха златен и бронзов медали от Държавното първенство. състезатели на плевенския СК по триатлон „Борислав Доков”. В Age Groups (мъже 35-40 г.) треньорът на плевенския клуб Иво Илиев извоюва първо място и златен медал, като премина трасе от 750 м плуване – 20 км колоездене – 5 км бягане. Симеон Янев от клуба се класира 3-ти в най-масовата група Junior (младежи 16-19 г.), като премина същото трасе.