5 златни и 2 сребърни медала спечелиха състезатели на КБИ “Петромакс“ от Международен турнир в Букурещ

villagrivitsa

Шестимата състезатели на Клуба по бойни изкуства „Петромакс“ се върнаха с 5 златни и 2 сребърни медала от Международния карате турнир „Контакт Oупън“ за всички възрасти, който се проведе в Букурещ на 21-22 октомври, информират от клуба.

Децата бяха придружени от треньора си от Спортното училище „Георги Бенковски“ за КБИ „Петромакс“ – Маргарит Попов и треньорите Станимир Недялков и Ивайло Петков, които бяха и съдии на състезанието.

Помощник-треньорът към клуба семпай Виктория Росева (ученичка в СОУ „Иван Вазов“ – Плевен) завоюва първото място и шампионската титла в дисциплина кумите индивидуално при жените – до 55 кг, където с лекота надви румънските си съпернички.

Цветослав Босилков също грабна златото в категория до 55 кг, но при младежи, като спечели срещите си, сред които срещу румънец от домакините и български състезател от КК „Шото Витяз“ – гр. Силистра. Евгени Йорданов игра при кадетите – дисциплина кумите, индивидуално WKF, в категория до 52 кг. Той се срещна се с представители на Канада и Румъния, като на четвъртфинала и на полуфинала надви опонентите си по категоричен начин. На финалната загуби от представител на домакините и стана вицешампион в категорията.

Съотборникът му и съученик в Спортното училище „Георги Бенковски“ към КБИ „Петромакс“ Максим Христов игра шобу ипон кумите в категория над 55 кг при 12–13 годишните и стана шампион. По пътя към върха той надви опоненти от Румъния и България, като във всичките си срещи имаше нужда от не повече от 10 секунди, за да победи. Теодор Димитров – възпитаник на ПГПЧЕ град Плевен, мери сили с опоненти в две дисциплини – шобу ипон и WKF кумите. В първата дисциплина стана шампион в категорията си – до 68 кг при младежите, а в дисциплината WKF кумите при изключително драматичен финал с представител на домакините от КК „Контакт“ и разлика от 1 точка се класира на 2-ро място в категория до 68 кг.

Най-малката състезателка на „Петромакс“ – Рая Цветанова, стана шампион на дисциплината макивара при 6-годишните в конкуренция със 7 опонентки от румънски карате клубове и при наличието само на румънски съдии.