24 медала завоюваха състезатели на КБИ “Петромакс“ от Националната карате купа „Габрово“

villagrivitsa

На 20 и 21 октомври 2018 се проведе Национална карате купа „Габрово“ за деца, кадети, младежи, мъже и жени. Състезанието е мероприятие от редовния годишен спортно-състезателен календар на Българската национална федерация карате (БНФК). Домакин на състезанието беше КК „Столетов+ – Габрово. На татамитата мериха сили 29 карате клуба от страната с общо 532 участника в различни дисциплини – ката и кумите – отборни и индивидуални. С кратко приветствие към участници, рефери и публика официално откри състезанието кметицата на град Габрово Таня Христова.

Плевенския Клуб по бойни изкуства „Петромакс“ участва в състезанието с 19 от своите състезатели, които бяха с двамата си треньори от Спортното училище „Георги Бенковски“ – гр. Плевен (паралелка карате към Клуба) – сенпай Деница Панталеева и сенпай Маргарит Попов. Плевенчани завоюваха 10 златни медала, 4 сребърни и 10 бронзови титли, с които класираха клуба си на 2-ро място в крайното комплексно класиране по медали от състезанието. На първо място се нареди софийският КК „Никон“, а на трето място са КК „Шурикен“ от град Кюстендил. При отделното класиране по възрастови групи от състезанието КБИ „Петроамкс“ се класира на 2-ро място при кадети и младежи и на 1-во място при мъжете и жените.

В ката отборно 14-17 г. (кадети и младежи) отборът на „Петромакс“ в състав Любослава Литкова, Борислава Кирилова и Веселина Веселинова се класира на 1 място. Възпитаничките на Спортно училище „Георги Бенковски“ със спорт карате към школата на „Петромакс“ надвиха опоненти си от КК „Самурай“ – гр. Добрич, окичиха се със златни медали и грабнаха шампионската титла.

В дисциплината ката отборно, възрастова група жени, Ивет Горанова, Габриела Горанова и Виктория Росева срещнаха на финала Карате клуб „Атнес“ – град Троян, демонстрираха чудесни умения и надигравайки опонентките си, грабнаха още една шампионска титла за клуба. Отборите жени на КК „Атнес“ и КБИ „Петромакс“ се срещнаха на финала и при отборната дисциплина кумите, където Ивет Горанова, Виктория Росева, Габриела Горанова и Десислава Пешева още веднъж извоюваха шампионска титла за школата си и се качиха на най-горното стъпало на състезателната стълба за награждаванията.

При индивидуалните дисциплини ката и кумите по категории и възрастови групи състезателите на КБИ „Петромакс“ имат следните класирания: