15 медала завоюваха състезатели на КБИ „Петромакс“ на Националния будо фестивал „Млади приятели на полицията 2018“

TOP NUTS

15 медала завоюваха състезатели на КБИ „Петромакс“ на Националния будо фестивал „Млади приятели на полицията 2018“, информират от клуба. Състезанието се проведе на 3-ти ноември в спортна зала “Триадица” в София. Близо 300 каратисти от страната във възрастови групи от 6 до 99 години (деца, кадети, младежи, мъже и жени) мериха сили в дисциплините макивара (за най-малките), ката и кумите. Организатор и домакин на фестивала за поредна година беше Централен полицейски карате и джу джицу клуб (ЦПКДДК). Тони Петров – президент на ЦПКДДК, официално откри състезанието с кратко приветствие към участниците, реферите и феновете на спорта в залата.

Състезателите на КБИ Петромакс извоюваха 5 златни, 4 сребърни и 6 бронзови титли, с които поставиха Петромакс на 4-то място в крайното комплексно класиране по медали от състезанието. Домакините от ЦПКДК заеха 1-во място, Спортен клуб „Дарис“ стана втори, Спортен Клуб „Ронин“ се класира на трето място. Плевенският КБИ “Петромакс” участва със 17 каратисти, някои от които за първи път участваха на състезание. Други пък са възпитаници на Спортно училище „Георги Бенковски“ – Плевен, към школата на „Петромакс“ – спорт карате-до с треньор сенпай Деница Панталеева, която придружаваше възпитаниците си на първенството.

Веселин Борисов (дисциплина кумите индивидуално, възрастова група – деца) зае 3-то място и бронзов медал в категория над 45 кг. В същата дисциплина и възрастова група, но при момичетата в категория до 40 кг игра съотборничката му Рая Аспарухова – с много добро представяне. Пламен Цветанов (дебют) се класира 3-ти с бронзов медал в дисциплина кумите индивидуално, категория до 40 кг. Денислав Алиев – също при децата, се представи много добре (кумите индивидуално) в категория до 35 кг. В неговата група конкуренцията беше много силна – с 19 състезатели. Александър Стоянов (дисциплина макивара при 6-7 годишните) демонстрира отлична игра на макивара в категория с 23 участници. Митослав Тошев се представи добре на кумите индивидуално, категория до 35 кг, възрастова група деца.

Борислава Кирилова, кадети, категория до 54 кг – 2-ро място

Христина Чинова на кумите индивидуално в категория над 54 кг зае 3-то място, възрастова група кадети. Съотборничката й и съученика от Спортното училище в Плевен Борислава Кирилова изигра всичките си срещи чудесно при дисциплина кумите индивидуално – кадети, категория до 54 кг, и извоюва вицешампионска титла (2-ро място). Тя завърши финалната си среща с 3:0 точки за нея и в последната секунда с наказание я дисквалифицираха.

Любослава Литкова в същата дисциплина стана шампион в категория до 47 кг при кадетите. Представи се отлично с чиста технически игра. Валентин Сачански (кумите индивидуално, младежи, категория до 68 кг) се класира трите. Теодор Димитров стана вицешампион при младежите в категория до 68 кг, а Цветослав Босилков грабна бронзовия медал в същата категория.

Любослава Литкова – шампион в категория до 47 кг при кадетите

Евгени Йорданов мери сили в две дисциплини: при ката индивидуално във възрастова група младежи и мъже грабна шампионска титла и златен медал, а при дисциплина кумите индивидуално при кадетите в категория до 57 кг защити вицешампионска титла. Веселина Веселинова също игра и в двете дисциплини – стана шампион на категорията си до 59 кг на кумите индивидуално при младежите и вицешампион в дисциплина ката индивидуално във възрастова група младежи и жени. Румен Бунев демонстрира отлична игра и надви опонентите си безапелационно, грабна златен медал и шампионска титла при кадетите в категория над 68 кг. Никола Христов, в същата възрастова група в категория над 60 кг, защити също шампионската титла, като направи едни от най- атрактивните срещи за състезанието. Генади Стефанов спечели бронзов медал при кадетите в категория над 60 кг.

Състезателите на КБИ „Петромакс“ и сенпаите им вече се готвят за Национална карате купа „Ронин 2018“ за деца до 14-годишна възраст в град София, която ще се проведе на 18 ноември 2018 год. Мероприятието е от годишния редовен спортно-състезателен календар на Българската национална федерация карате.